سمفونی مردانه

آخرین نظرات

از امسال...

سه شنبه, ۱۴ فروردين ۱۳۹۷، ۱۰:۵۵ ب.ظ

۱- من از آدمهایی که انجام تصمیماتشون رو موکول به زمان خاصی میکنن، خوشم میاد. آدمهای «از فلان موقع شروع میکنم...». مهم نیست رژیم غذایی باشه یا نماز خوندن یا ترک خودارضایی یا هر تغییری در خصایل رفتاری. این آدم ها میدونن یه جای کار اشکال داره و اونقدر فروتن و‌ ساده هستن که بخوان خودشون تغییر بدن. فقط نیاز به کمی حمایت و عزت نفس دارن. به «از فلان موقع...» گفتنشون روی خوش نشون بدین و زرتی نگین: "چرا بعدا؟ از همین الان شروع کن..." به جاش شرایط رو فراهم کنین که سر تصمیمشون بمونن. انتظار یه استحاله کامل نداشته باشید، فقط قراره بهتر بشن... بهتر باشن.

۲- یکی از مزایای آغاز سال اینه که به یاد کارایی که در گذشته کردی میوفتی. مساله این نیست که اتفاق خوشایندی هست یا ناخوشایند، فقط ناخودآگاه زندگیتو دوره میکنی و تو این مرور یه سری وقایع پررنگ تر دیده میشه و تورو درگیر خودش میکنه. برای دوست عزیزی یه واقعه ای از گذشته رو تشریح کردم. هر چقدر که بیشتر درباره اش حرف میزدم حس میکردم به درک تازه ای از خودم، زندگیم و اون ماجرا میرسم. اما این دوست یه فرقی با دوستای «خوب نما» که فقط باهات همدردی و همراهی میکنن داشت، اهل تحلیل و مهمتر از اون «نتیجه گیری» بود و خوشبختانه کاری هم نداشت که نظرات مشعشعش (جان من واژه رو داشتید؟) اصلا باب طبع من هست یا نه. همین باعث شد از دریچه ای متفاوت ماجرا رو ببینه و بالتبع منو هم از اون بی بهره نکرد. نابودم کرد اما در عین حال سبک هم شدم. یه چیزی رو درک نکردم. اونم این که چطور تونست بدون اینکه من و شخصیتم رو قضاوت کنه، بینش ظریفش رو به خوردم بده! چنین دوستانی رو باید روی سر که نه، قلمبه چپوند توی سر.

۳- امسال با خودم عهد کردم که از سر تقصیرات هیچکس نگذرم. حالا نه اینکه بشینم و نفرینشون کنم ولی اگر بدی و ظلم و اجحاف و دشمنی ای تا الان در حق من کردن، دلیلی نداره که چوبشو نخورن! برام مهم نیست چه به روزشون میاد اما امیدوارم به نوبه خودشون از سهم ناراحتی ای که به من وارد کردن، به خودشون هم وارد بشه. نه از اتفاقای بدی که براشون میوفته خوشحال میشم و نه برای جبران و تلافی دست به اقدامی میزنم، فقط اززندگیم و روح و روانم و احساسم، نام و یاد و خاطره و هر کوفت دیگه ای که دارن حذف میکنم.

۴- من سال ۹۷ خوبی خواهم داشت. چون میخوام که سال خوبی داشته باشم. چون میخوام کلی چیز یاد بگیرم. چون میخوام بیشتر و بهتر بنویسم، چون میخوام بیشتر و بیشتر بخونم، چون میخوام منظم تر و بهتر استراحت کنم، بهتر ببینم، بهتر گوش کنم، بهتر حرف بزنم، بهتر حس کنم، چون میخوام بهتر بخورم و بخوابم و یه چندتا فعل دیگه که حالا گفتن نداره... و فقط یه کارو نمیخوام انجام بدم و اونم فکر و خیال الکی و‌اضافیه. مغز و فکر همونقدر که میتونن مفید و‌سازنده باشن، گمراه کننده و مخرب هم هستن.

موافقین ۴ مخالفین ۰ ۹۷/۰۱/۱۴
آقای پدر

نظرات  (۱۱)

عملی کردن مورد ۳ خیلی سخته برا من. چون خیلی زود فراموش میکنم!
پاسخ:
راهش اینه که بنویسیم و مرتب تکرارش کنیم تا هر روز و هر روز تو ذهنمون دوره بشه
2- عاشق این دوستت شدم
3- من خیلی وقته به این نتیجه رسیدم، نفرین کار پیرزنهاست مال من و تو نیست که، اما من مدتیه جبران میکنم کارشون رو و به شدت حذفشون میکنم، خیلی هم حال میده تو هم بکن 
پاسخ:
۲- حالا اونقدرا هم دوست داشتنی نیست اما بدم نیست. یکم بایست رو خودش کار کنه.
۳- من دست به «بگذار و زها کن» ام خوبه. فقط یکم تو خودم متلاطم میشه که از عهده اش برمیام. نفرین؟ نه بابا من ادم نفرین نیستم. 
1- منم این مشکل را دارم!!! همیشه وقتی پیش نزدیکان میگم از فلان روز شروع می کنم انقدر به شوخی و خنده میگیرن که کاملا از خودم و تصمیمی که گرفتم نا امید میشم و در کمال ناباوری اصلا فراموش می کنم تصمیمم را. چندبار هم تذکر دادم بهشون که این حرکت را نزنن. ولی درست نمی شن!!!
2-خوبه از این آدم ها اطرافمون باشه، اما نه برای همیشه...(توضیح داره حال ندارم بگم!)
3- من کلا گذشتن و فراموش کردنم خوبه!!! بخوام و نخوام می گذرم.
4- ان شاء الله :)
پاسخ:
۱- دقیقا همینه، ادم حرصش میگیره و کلا پشیمون میشه از گفتنش. اینم راه داره. من فکر میکنم ادم نباید تصمیماتش رو بگه فقط باید بنویسه و انجام بده.
۲- برای شما شاید خوب نباشه اما با خلقیات من سازگاره. کلا از ادمای که همیشه ادمو تایید میکنن حرصم میگیره، ایضا از غرغروها
۳- این گذشتن و فراموش کردن وقتی باید انجام بشه که دیگه راهی به جلو وجود نداشته باشه، درواقع به بن بست رسیده باشیم. 
مورد یک عالی بود.اینو تجربه کردم به وفور..هم خودم هم اطرافیانم..شاید ۵۰ بار خاستم طروع کنم اما اون ضرب المثل معروف اصفهانی که میگه«تو هم نپر(نون به فتحه.پ به کسره)کار دستمون ندی» بیخ گوش ادم مدام میگن و تو هم انجام نمیدی.کافیه حمایت بشی و انجامش میدی دفه ۵۱ ام!
مورد ۲ خداحفظش بنماید.
مورد۳ ی زمانی راحت گذشت میکردم.یک زمانی حذف میکردم.اما الان توی برهه‌ای هستم که یادمیگیرم چطوری باهمون افراد برخورد کنم.
مورد۴ تشویق جمع و تحسین و هورای بنده را پذیرا باشید و قطعا امسال سال خوبی خواهید ساخت:-)
پاسخ:
۱- من به این نتیجه رسیدم که تصمیمات اجراییمون نباید اصلا بیان کنیم اما حتما باید بنویسیمش. هم دردسرش کمتره و هم عزم ادم برای اجراش.
۲- آمییییییین
۳- گاهی تنها راه همون گذاشتن و گذشتنه.
۴- ممنون دوست خوبم.
راستی بین پست هات یه فرصتی هم برای نفس کشیدن بزار!
سلام آقای پدر
سال نو مبارک .امیدوارم سال ۹۷ سال خوبی براتون باشه .بند ۴ را بسیار پسندیدم.
پاسخ:
سلام فریباخاتون
سال نوی شما هم مبارک و پر از ارامش.
شما هم بشین ببین چی میتونه کیفیت روانت رو بالا بره، برای خودت لیست کن خب

آقا میشه از سر تقصیرات من بگذرین؟

مورد 4 هم دم شما گرم.. انشاالله عملی بشه

پاسخ:
وا، کدوم تقصیرات؟ اعتراف کن ببینم... تو چکار کردی؟
راستی سال نو مبارک و فرخنده، شاد باشی
سلام آقای پدر. خوبین؟ چطور تو اینستا دیگه فعال نیستین؟
پاسخ:
سلام و ممنون، خوبم.
کلا هیچ جا فعال نبودم ولی میشم باز
سلام :) 
ان شالله که سال خوبی رو شروع کرده باشی آقای پدر :) 
حالا بنظر من تعیین زمان برای انحام ندادن هست یه جورایی اون خودشو گول میزنه
خیلی آدمهای اطرا من با تعیین وقت فقط کارو انجام ندادن ...
پاسخ:
سلام خانوووووم، سال جدید هم برای شما موفق و شاد و دلخواه باشه. ممنونم
این چیزی که گفتی هم درسته و هم نادرست. به نیت گوینده اش بستگی داره. ما اینجا از «حواله کردن» به آینده به جهت پشت گوش انداختن صحبت نمیکنیم. بحثم درباره تصمیماتی که شخص برای خودش و با قصد و اراده و خواست درونیش میگیره
با عرض خجالت، سال نو شما هم مبارک... انشاالله سال خوبی باشه برای شما
پاسخ:
عرض خجالت؟!!! الان دیگه خیلی حساس شدم... راستش بگو چه کار کردی؟
ممنونم
سلام .سال نو مبارک
انشااله سالی سرشار ارامش و برکت داشته باشین
منکه خیلی اهل برنامه ریزی هستم اما فقط برنامه میریزم تو اجرا تعطیلم
قدر اون دوست خوب رو بدون
منم بارها عهد بستم از تقصیرات بقیه نگذرم اما این عذاب وجدان کوفتی الکی مگه میذاره
پاسخ:
سلام ممنون از تبریکاتت (الکی، مثلا قبلا نگفتی!!)
اگر میخوای بتونی اجرا کنی هر هفته تصمیماتت رو بخون تا مرتب برات تکرار بشه.
اون دوست خوب باید قدر منو بدونه :))
من همیشه قانون بگذار و بگذر رو انجام میدادم الانم همونه فقط حواله اشون میدم به چیز
بهتره فعلا فقط لبخند بزنم

پاسخ:
الان این یعنی چی؟ خوبه؟ بده؟ ناجوره؟ فحشه؟ 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی